לשבת מול הים ולא לדאוג – ביקור ב”מצדה”

מאת: טליה אברהם

איך בוחרים מקום לאכול בו ארוחת בוקר? האם על סמך התפריט שמציעה המסעדה או שמה שיכריע את הכף במקרה זה הוא דווקא הנוף והמיקום? נראה שמדובר בשאלה שאין עליה תשובה אחת נכונה. לפעמים מתחשק נוף ולפעמים אוכל מצוין, אך כמה נחמד זה אם מדובר במקום שמציע גם וגם.

אחד המקומות האהובים עלי לארוחות בוקר הוא קפה מצדה בטיילת בתל-אביב. האווירה במקום מאוד נעימה, הנוף מהפנט (מבט ישיר לחוף הים) – כל זה, יחד עם שטף השפות, התיירים, המלונות שמסביב שעושים תחושה של חופש והשירות האדיב הופכים את “מצדה” למקום שנעים להעביר בו בוקר שמשי. 

הרבה זמן עבר מאז שביקרתי לאחרונה ב”מצדה”, ולכן יום שישי האחרון היה נראה כמו הזדמנות מצוינת להגיע שוב למקום האהוב, לשבת מול הים ולא לדאוג.

תפריט ארוחות הבוקר מציע את שלל האפשרויות שניתן היום למצוא כמעט בכל מקום: החל מארוחות בוקר “רגילות” (חביתה, גבינות, לחמים וכו’), שקשוקות ועד לפנקייק ומוזלי.

חשוב לציין שבמקום אין ארוחת בוקר זוגית, כל האפשרויות הן של ארוחות בוקר יחידות. מחיר ארוחת הבוקר הזולה ביותר הנו 59 ₪ ולכן בחישוב מהיר – זוג שיבקש להמיר ארוחת בוקר זוגית בשתי ארוחות בוקר “יחיד” ישלם על התענוג 118 ₪ – מחיר גבוה לארוחת בוקר זוגית סטנדרטית.

הזמנו ארוחת בוקר First Class הכוללת לחמניות, ריבה, חמאה, סלט, גבינות, גרנולה ויוגורט, שתייה קרה וחמה (59 ש”ח). ביקשנו תוספת בולגרית לחביתה (תוספת של 6 ₪) ולפיכך המחיר הסתכם ב-65 ₪. בנוסף, הזמנו ארוחת בוקר “אומלט גבינות תרד ומוצרלה” (66 ₪) אשר מלווה באותן תוספות כמו ארוחת הבוקר הקודמת. שדרוג הקפה לכוס גדולה דרש תוספת של שלושה שקלים נוספים.

20140808_114647 (2)

משמאל: חביתה עם בולגרית, מימין: חביתה עם תרד ומוצרלה

מגש הגבינות במקום משעמם למדי. ניתן למצוא בו קוביות גבינה בולגרית, גבינה לבנה למריחה, ממרח חצילים, טונה וטחינה. הלחמניות טריות וטעימות וסלט הירקות כולל, בנוסף לעגבנייה ומלפפון גם גזר (כבר כתבתי בעבר שאני מאוד אוהבת שדרוגים קטנים של הסלטים השגרתיים שמוגשים במסעדות. תוספת עלים, גזר, גרעינים וכו’ יכולה לשדרג סלט פלאים). בנוסף כוללת ארוחת הבוקר צלוחית יוגורט עם גרנולה. החביתות היו טובות ולא ספוגות בשמן (וזו בהחלט נקודה ראויה לציון!).

20140808_114417 (1)

הגבינות והסלט

20140808_114224 (1)

לחמניות מצוינות ופריכות

20140808_114152 (1)

מיני יוגורט עם גרנולה

ארוחת הבוקר של “מצדה” רחוקה מלהפיל מהרגליים. הגבינות משעממות, ממרח החצילים חמוץ מידי ועל כל שדרוג קטן בארוחה צריך לשלם ולא מעט.

תמחור תוספת לחביתה ב-6 ₪, הגדלת שתייה ב-3 ₪ מובילים את ארוחת הבוקר למחיר מופקע של 68 ₪. אגב, אני מוכנה לשלם 68 ₪ על ארוחת בוקר, אך זה בתנאי שהיא שווה את זה. במקרה הזה – ארוחת הבוקר המוצעת ב”מצדה” רחוקה מלהיות כזאת.

מה שמיוחד ב”מצדה” הוא המיקום. הים הכחול שניתן לשקוע בו בקלות, הטיילת, תחושת החופש שיש במקום אך כל זה לא מצדיק מחיר כל-כך גבוה לארוחת בוקר. לחילופין – אם “מצדה” מעוניינים לגבות מחיר כזה – כדאי שישדרגו את התמורה, בעיקר מבחינת המגוון.

סיכום

ציון כללי – 8.

רמת האוכל – 8.

רמת השירות – 10.

הירקון 83, תל-אביב, 03-5103353

הודעות