קמליה – מקום לסטות אליו מהדרך

מאת: רונה לשם

מסעדת קמליה ממוקמת במקום שיגרום לרבים להרים גבה – במרכזה של תחנת דלק, בין כפר-סבא לכוכב יאיר.

כבר 12 שנים היא שם. התחילה כמקום לעצור בו בצד הדרך לקפה ומאפה, והיום – בית קפה ומסעדה שלעיתים אף קשה למצוא בה מקום פנוי.

הגענו לקמליה בשעות הבוקר המאוחרות. תפריט הבוקר מוגש עד השעה 12:30, מה שאפשר לנו עוד לנסות את ארוחות הבוקר שמציע המקום.

שמחתי לראות שהתפריט כולל אפשרויות שונות, ולא מסתפק בארוחות בוקר השגרתית והכה מאוסה, הכוללת חביתה, גבינות וכו’.

הזמנו ארוחה שכל כולה על טהרת הסלמון – בוקר נורבגי, קרוק מאדם וסלט סלמון.

נקדים את המאוחר – שלושת הבחירות הסתברו כמצוינות, ונפרט.

בוקר נורבגי היא מנה שמוגשת על מצע טורטייה, ומכילה סלמון מעושן, סלט רוקט, גבינת שמנת, בצל וצלפים. הארוחה מלווה בשתייה אחת לבחירה ועלותה 58 ש”ח.

img-20160914-wa0004

בוקר נורבגי

מנה מצוינות לאוהבי הסלמון המעושן AS IS. כמות הסלמון במנה נדיבה, ומה יותר כיף מלמרוח מעט שמנת על טורטייה, לשים סלמון מעל ולעטר במספר עלים של רוקט?

קרוק מאדם התבררה כמנה מוצלחת מאוד גם כן. הדבר הראשון שחשבתי כשזו הונחה על השולחן הוא – איך אפשר לסיים את המנה הזו? המגדל המרשים נראה תחילה כמשימה בלתי אפשרית, אך הסתבר שכשטעים מתעלמים בדרך כלל מתחושת השובע, וכך קרה שמהמנה המצוינות הזאת לא נשאר אפילו זכר.

מדובר במנה של שתי ביצי עין שמוגשות בדרך כלל על קריספי האם (אך אנו ביקשנו להחליף לסלמון) וטריפל בריוש קלוי עם מוצרלה ועגבניות חצי מיובשות בליווי רוטב הולנדז, אשר מוגשת לצד סלט ושתייה אחת לבחירה (60 ש”ח).

img-20160914-wa0003

קרוק מאדם

חיתוך המגדל יוצר ערבוב נפלא, של הביצה, המוצרלה, הסלמון, והבריוש שנרטב מעט מהרוטב שמתהווה…צריך לטעום כדי להבין.

כמו כן, הזמנו סלט סלמון, העשוי מחסה אייסברג, עגבניות שרי, בצל, פלחי תפו”א, קרוטונים, וסלמון מטוגן בציפוי קייג’ין ברוטב קיסר קלאסי ופרמז’ן (52 ש”ח).

20150625_204114

סלט סלמון

מרכיבי הסלט היו טריים, עלי החסה צעירים וטובים והרוטב נפלא. לטעמי יש להגיש את הסלט לצד מספר פרוסות לחם – מה שאינו קורה כאן, וחבל.

לסיכום, קמליה הוא יותר ממקום לעצור בו בצד הדרך. לקמליה מגיעים במיוחד, כדי לאכול, לשתות, וליהנות מהפסטורליות של אמצע הדרך.

מומלץ.

“קמליה”, תחנת דלק אלונית, כביש כפר-סבא כוכב יאיר, 09-7990028

הודעות