פטיסרי מעורר בשכונת מנומנמת – ביקור ב”קארם”

מאת: טליה אברהם

עמוק בתוך שכונת נחלת יצחק המנומנמת, נפתח לו לאחרונה “קארם” – פטיסרי ובית קפה המתגאה ב”קינוחים ממש כמו בפריז”.

המקום נקרא “קארם” בהשראת מארי-אנטואן קארם, שף צרפתי שכונה “שף המלכים ומלך השפים”. קארם היה הקונדיטור של נפוליאון, הצאר הרוסי ועוד מנהיגים מהעולם במאה ה-17 וה-18.

בשישי בבוקר המקום היה מלא ותוסס. לא כל-כך התייחסו אלינו אז פשוט פילסנו לעצמנו מקום אל שולחן פנוי שעמד בחוץ. גם אחרי שהתיישבנו המשיכו לא להתייחס אלינו, עד שאחרי כעשר דקות ביקשנו ממלצרית שחלפה מולנו תפריטים. כנראה שהמקום עדיין לא כל-כך מצליח להתמודד עם העומס.

הישיבה בחוץ נחמדה, על אף שהמקום נמצא באמצע מקום שמזכיר אזור תעשייה. אין נוף וגם למצוא חניה לא כל-כך פשוט, אלא אם מתרחקים קצת לכיוון השכונה ואז ניתן למצוא מספר מקומות חניה פנויים בכחול-לבן.

תפריט ארוחת הבוקר של קארם מגוון, ומציע מנות מעניינות. דבר מאוד חשוב, במיוחד לנוכח כך שהרוב המוחלט מאס בארוחות הבוקר הסטנדרטיות, במסגרתן מוגשות שתי ביצים לבחירה ותוספות משעממות למדי. סף הגירוי עולה, המוכר הופך למשעמם ולכן מקומות אשר מציעים ארוחות בוקר יצירתיות יכולים למשוך בכך קהל רב.

IMG-20150613-WA0006

כמו בפריז?

הזמנתי ביצה רכה ברוטב פטריות (58 ש”ח), שתי ביצים רכות המונחות ב”וול או וון”, ריבוע בצק עלים בייצור המקום, תבשיל פטריות ורוטב פורצ’יני. המנה מוגשת לצד קפה/מיץ, פרוסות לחם דגנים, חמאה וסלט.

אחרי כעשרים דקות המתנה המלצרית הניחה על שולחננו מנה אחרת מזו שהזמנו. הערנו את תשומת לבה לכך, היא התנצלה ואמרה שיכינו לנו את מה שהזמנו. אחרי עשר דקות הוגשה לנו המנה שהזמנו, ואכן היה שווה לחכות. 

IMG-20150613-WA0010

ביצה רכה ברוטב פטריות

מנה מצוינת ומומלצת במיוחד לאוהבי הפטריות. כמכורה לפטריות נהניתי במיוחד, גם בגלל הכמות הנדיבה. הרעיון הוא שכשחותכים את הביצה החלמון נשפך והכל מתערבב ביחד לשילוב נהדר. הבצק הפריך עליו הונחו הביצים היה מתוק אך השתלב נפלא עם הטעמים. גם הסלט שהוגש לצד המנה היה מוצלח (ממש אוהבת שילוב של סלק בסלטים!).

בהמשך נעמדתי מול ויטרינת הקינוחים ובעיקר התלבטתי. מה בוחרים מתוך הקולקציה המרהיבה שמציע המקום?

IMG-20150613-WA0012

בחירה קשה

קל זה בטוח לא היה, אבל לבסוף בחרתי 2 קינוחים.

 הקינוח הראשון הוא סוג של שתי פחזניות, כאשר האחת מונחת על השנייה (בצרפת זה נקרא Religieuse. הפחזניה הייתה מאכזבת, בעיקר כי הרגישה תעשייתית ורגילה למדי, כזאת שרחוקה מאוד ממה שמצופה מפטיסרי שמתיימר להיות “כמו בפריז”.

IMG-20150613-WA0004

הקינוחים של קארם

הקינוח השני לעומת זאת, היה מוצלח בהרבה, אינטרפרטציה של המקום לאיספהאן המפורסם של פייר הרמה המורכב מג’לי קאווה, קרם וניל, פטל אדום וכל זה בתוך שני מקרונים.

רוב הקינוחים נעים בין 19-30 ש”ח.

סיכום

ציון כללי – 8.

רמת האוכל – 8.

רמת השירות – 7.

“קארם”, מעבר יבוק 5, נחלת יצחק, תל-אביב, 03-632-6322

הודעות