מקום מעורר בעיר מנומנמת – ביקור ב”קפה המדרחוב” בכפר-סבא

יש משהו נעים, מאוד נעים ב”קפה המדרחוב”. בית הקפה הפינתי והשכונתי שהגיע למדרחוב השקט בכפר-סבא ב-2010, הפך עד מהרה לאחד ממקומות הבילוי הפופולריים בעיר המנומנמת.

העיצוב של המקום ייחודי ומזמין, וכולל בעיקר חפצי נוי ביתיים וקו שמה בעיקר מאפיין אותו הוא צבעים וחוסר אחידות, או במילים אחרות- עיצוב שמזכיר דירת שותפים תל-אביבית טיפוסית. השולחנות, הכיסאות, כלי ההגשה – ממשיכים גם כן את הקו הלא אחיד, כך שקשה למצוא זוג פריטים תואמים – מה שהופך את המקום למעניין עוד יותר.

לקח לי זמן לחזור ל”קפה המדרחוב”. הפעם האחרונה שישבנתי שם הייתה לפני כשנתיים, והיא זכורה לי כחוויה לא טובה במיוחד. אכלתי שם ארוחת בוקר בשישי בוקר וזו הייתה הכל חוץ ממוצלחת. מרכיבי ארוחת הבוקר הוגשו בנפרד ובמרווחי זמן ארוכים במיוחד אחד מהשני, התוספות היו קטנות, השירות היה איטי והתחושה הכללית הייתה שהמקום לא מצליח להתמודד עם העומס.  

מאז מים רבים עברו בנהר. ל”קפה המדרחוב” אפילו נפתח “סניף” נוסף, שנקרא “מתיתיהו” השוכן בהוד-השרון.

במוצ”ש האחרון חיפשנו מקום להיפגש בו עם חברים טובים, אבל כזה שלא מצריך נסיעה ארוכה או התארגנות מיוחדת. ה’ הציעה את “קפה המדרחוב”.

20141025_211004

קפה המדרחוב

הפתעה רבה ציפתה לי שכן ניכר שבמקום נעשה שינוי של 180 מעלות. בשולחנות סביבנו ישבו קבוצות מגילאים שונים, החל בתיכוניסטים ועד קשישים. מוסיקה טובה התנגנה ברקע, והמלצר שהגיע במהירות לשוחננו היה נעים, שירותי ומאוד אדיב.

באנו רק לשתות משהו רגע לפני שצוללים בחזרה לשגרת השבוע העמוסה, אבל תפריט האוכל היה נראה כה אטרקטיבי שלא יכולנו שלא להזמין משהו נוסף לצד האלכוהול.

לאחר המלצת המלצר, בחרנו בברוסקטה מצוינת, שמורכבת מגבינת מוצרלה, ארטישוק קלוי, ממרח פסטו ועגבניה (28 ש”ח) – מנה פשוטה וטעימה שכוללת 4 ברוסקטות קטנות.  

20141025_212055

ברוסקטות

בנוסף, הזמנו נ’אצוס (30 ש”ח) שמוגש לצד מתבל מוצלח במיוחד. מדובר במנת נ’אצוס ששונה מעט מזו המוגשת במקומות אחרים. הנאצ’וס דומה יותר לחתיכות טורטיה, אם כי עבה ומעט יותר קשה, ולא קרנצ’י ותעשייתי כפי שמוגש במקומות אחרים.

IMG-20141025-WA0001

נ’אצוס

אומנם חלק מיושבי השולחן פחות התחברו לגרסת הנאצ’וס המקומית, אך אני דווקא מאוד אהבתי. רק חבל שהמתבל נגמר כ”כ מהר…

בימי שלישי ומוצ”ש, אחרי השעה 20:00 בערב יש מבצע משתלם של 1+1 על הבירות, לו היה ביקוש מיוחד בשולחן שלו, אבל אני דווקא הזמנתי יין לבן. היין במקום עולה אומנם 18 ש”ח בלבד, שזה מחיר זול במיוחד לכל הדעות, אך הכמות המוגשת היא קטנה יחסית, ולכן אוהבי היין יצטרכו להזמין שתי כוסות כדי “להגיע” לכמות “הרגילה” שמוגשת בדרך כלל.

20141025_211023

כוס יין – המחיר נמוך אך גם הכמות קטנה

אם לתאר בשתי מילים – “קפה המדרחוב” הוא בדיוק מה שצריך להיות בית הקפה השכונתי. התפריט מגוון, המחירים נוחים, במקום יש אווירה קלילה ונעימה והכי חשוב – שירות מצוין.

לא פחות חשוב – מדהים לראות את השיפור הגדול שנעשה במקום – “קפה המדרחוב”, שלקח לו זמן עד שהתחיל ללכת, הפך היום לאחד המקומות המוצלחים ביותר בעיר. שאפו.

סיכום

ציון כללי – 9.

רמת האוכל – 8.5

רמת השירות – 10.

הכרמל 12, כפר-סבא, 0747029221

הודעות