טעימות יין קסומות בטוסקנה

מאת: רונה לשם

טוסקנה היא גן עדן גסטרונומי לאוהבי נקניקים, גבינות וכמובן יין. הדרך לטייל בטוסקנה היא לשכור רכב ולבקר ב”נקודות החובה” במחוז, קרי סן ג’ימיניאנו, לוקה, סיינה והעיירות הקטנות שמסביב.

אנחנו לנו בפירנצה והיא היוותה את נקודת היציאה שלנו לדרך, למרות שיש לא מעט מקומות מקסימים שניתן לישון בהם בעיירות טוסקנה, החל בוילות עתיקות ועד לבתי מלון בוטיק השוכנים בכרמי ענבים.

בכל מקום בו תטיילו בטוסקנה תראו מסביבכם כרמי ענבים. עד מהרה תתרגלו בקלות לנוף. לנוכח העובדה שבאיטליה 1500 זנים שונים של ענבים – הדבר כנראה אינו מפתיע.

101_0869

טוסקנה המדהימה

בטוסקנה מעל 1000 יקבים. למשפחות רבות יש כרמים בהם מיוצרים יינות ביתיים. בנוסף, ישנם כרמים גדולים ומפורסמים יותר. זה אולי היופי האמיתי של המקום – המגוון הרב, העושר הגסטרונומי, היינות השונים והמגוונים…גן עדן אמיתי.

יש 14 דרכים רשמיות שמהוות את “דרך היין”. הנסיעה בהן תוביל לכרמים שונים, מסעדות, טעימות והנאה צרופה. אך לדעתי הדרך המעניינת ביותר היא פשוט “ללכת לאיבוד” – לנסוע עם הרכב, ולעצור במקומות שנראים לכם מעניינים.

הכי כדאי אגב לבקר באזור בחודש אוקטובר, החודש בו אנחנו ביקרנו בטוסקנה. הכל ירוק, אם כי כבר לא חם, עדיין ניתן למצוא ענבים על הענפים ועומס התיירים שדגש את האזור בחודשי הקיץ כבר נעלם לו.

101_0865

שדות של כרמים

חשוב לציין שבכל מקום כמעט בטוסקנה תשמעו את המילה “קיאנטי” – ולמה הכוונה? למחוז בטוסקנה. על שמו נקרא היין האדום המיוצר במקום. בהחלט שווה טעימה.

איך זה עובד? נוסעים בכבישים היפים, שכאילו נלקחו מגלויה. רואים שלטים בהם נכתב “Wine tasting”. מחנים את הרכב, נכנסים ומתאהבים.

אנחנו עצרנו ליד כרם מבודד בשולי הדרך, שטירה עתיקה ניצבה לצדו ושבכניסה אליו התנוסס שלט עם השם San Martino a Cozzi.

101_0857

Wine Tasting

101_0847

טעימות יין בטירה עתיקה

כשנכנסו לבית העתיק קידם את פנינו גבר כבן 60 אשר שאל מה ברצוננו לטעום – יין או שמן זית. בחירה קלה – כמובן שיין, כמה שיותר אדום וכמה שיותר מעניין.

התיישבנו ליד השולחן. מפת נייר הונחה עליו ומספר בקבוקי יין הוצבו לפנינו. דף עם שמות היינות הונח על שולחננו, יחד עם כלי ליריקה (למקרה שטעימה מסוימת לא הייתה לשביעות הרצון).

20141017_171051

חדר טעימות יין

קיבלנו הסבר מקיף על כל אחד מהיינות. וכך נשארנו לבד בחדר.

20141017_171254

בקבוקי היין ורשימת היינות

אהבנו את זה. אף אחד לא עמד לנו על הראש, אף אחד לא שאל האם הכל בסדר, הנוכחות של בעל המקום הורגשה אך יכולנו לשבת ביחד, ליהנות מהטעימות ולנסות שוב ושוב את מה שאהבנו.

אחרי שכל-כך הרבה טעמים התערבבו לנו יחדיו, בחרנו את היין שהכי אהבנו. שילמנו 10 יורו (וזה עוד היה הבקבוק היקר ביותר), קיבלנו אריזה יפה, נפרדנו לשלום מהמארח ויצאנו לדרכנו מבושמים ומאושרים.

הטעימות אגב לא עולות כסף. אינכם חייבים לרכוש דבר. הכל באווירה נעימה, רגועה, לא לוחצת.

היה תענוג.

הודעות