מיט קיצ’ן – כגודל הציפיות

מאת: רונה לשם

מסעדות בשריות כשרות טובות, ועוד בתל-אביב, אינן עניין של מה בכך. ההיצע מוגבל, ולכן, מציאת מסעדה בשרית טובה בתל אביב הנה משימה לא פשוטה.

לאחרונה, אכלנו ארוחת ערב במסעדת מיט קיצ’ן, המוקמת ברח’ יגאל אלון. יום חמישי, המסעדה הייתה כמעט מלאה, וכמובן דאגנו להזמין מקום מראש. מסיבה לא ברורה, המארחת התעקשה להושיב אותנו בחוץ ולא בפנים, למרות שהדגשתי שאנחנו מבקשים מקומות בפנים. אחרי “בירור”, המארחת התרצתה, ומצאה לנו מקום בפנים. אגב, אין מה להשוות בין החלל החיצוני והפנימי של המסעדה. אין בכלל התלבטות – אם אתם מזמינים מקום, בקשו לשבת בפנים.

בהמלצת המלצרית הזמנו קוקטייל mexico style, שמחירו 42 ש”ח ובנוסף שתייה קלה. הקוקטייל, שעשוי מטקילה, אננס, קוקוס, כוסברה, טוויל אננס וג’ינג’ר אייל היה טוב, אם כי אם תשאלו אותי – הייתי משדרגת את אופן ההגשה המעט משעמם שלו.

IMG_7943

קוקטייל Mexico Style

למנה ראשונה הזמנו פוקצ’ה בתנור אבן, שמוגשת לצד חומוס הבית, זיתים, שום קונפי, פלפל חריף ואריסה (29 ש”ח).

IMG_7946

פוקצ’ה בתנור אבן

מדובר במנה יפה, שמושלמת בעיני כמנת פתיחה. הפוקצ’ה הייתה טובה מאוד, וכך גם החומוס הביתי שמוגש לצדה. הבעיה הגדולה הייתה הפלפל החריף, שאומנם מצוין בתפריט שמדובר בפלפל *חריף* אך כמישהי שמאוד (אבל מאוד!) אוהבת חריף לא ציפיתי לרמת חריפות כ”כ קיצונית. הפלפל היה כ”כ חריף שנאלצתי לשתות כמה כוסות מים כדי להעביר את הטעם. רק אחרי דקות ארוכות (!) הצלחתי “להסדיר את הנשימה”. כשמדובר במנה שהחריפות שלה קיצונית, ראוי שהמלצרית תדגיש זאת.

למנות עיקריות הזמנו המבורגר (81 ש”ח) ואנטריקוט (300 ג’) (145 ש”ח).

ההמבורגר מוגש עם תוספת לבחירה – פירה, פוטטוס, או סלט ירוק. בחרתי בפוטטוס, שהגיעו דקות ארוכות אחרי שהוגש ההמבורגר. חוסר תיאום, וחבל. המנה הייתה בינונית למדי, במיוחד כשלוקחים בחשבון שמדובר במסעדה שאמורה להתמחות בבשר. בהמבורגר, יש אפקט גדול גם ללחמניה שבה הוא מוגש, וגם פה – היה מדובר בלחמניה סטנדרטית למדי.

IMG_7949

המבורגר

IMG_7951

פוטטוס

מנת האנטריקוט מוגשת לצד פירה, בטטה, מח עצם, רוטב צ’ימיצ’ורי ושום קונפי. גם פה המנה נחלה אכזבה מסוימת. על מנת לדייק – לא מדובר במנה לא טובה, אלא במנה רגילה, ובבשר סטנדרטי לחלוטין. לא שונה מנות אנטריקוט אחרות שאכלתי במקומות אחרים. אכלנו טובים ממנה, ובהרבה.

IMG_7948

אנטריקוט

הארוחה לא הצליחה כמצופה, וחבל. מדובר במסעדה שמגדירה עצמה כמסעדה כמתמחה בבשר, וזה לא הוגש מספיק במנות שהזמנו.

מיט קיצ’ן, רח’ יגאל אלון 65, תל אביב, 03-5364755

הודעות