לשבת על גונדולה וליהנות מאפרטיבו מצוין – ונציה

מאת: רונה לשם

יש הטוענים שוונציה היא העיר הרומנטית ביותר בעולם, ולא בכדי. התעלות, הרחובות הצרים והישנים, הגונדולות, המוני זוגות שמטיילים יד ביד, וכמות בלתי ניתנת לספירה של הצעות נישואים שנעשו על הגשרים החוצים את העיר לאורכה.

יש סיבות רבות להגיע לונציה, אך אחת מהן היא ללא ספק פינות החמד הקולינריות שניתן למצוא בה. כמובן שגם פה, ואולי יותר מבכל מקום אחר יש לא מעט מלכודות תיירים, אך אם רק תתרחקו מהמרכז ותלכו ברחובות הצרים אל עבר פינות נחבאות, תמצאו מקומות מצוינים שמגישים אוכל משובח ומאפשרים לטעום מוונציה האמיתית והפחות מתוירת.

101_0007

ונציה

כזה הוא Al Timon, בר נפלא ותוסס שנמצא במרחק גשר אחד מהגטו היהודי. בשעות הערב המוקדמות עובר הבר למתכונת אפרטיבו, משמע – שתייה ואוכל במחיר מוזל. לרוב, המשמעות של אפרטיבו היא משקה במחיר אחיד ומזנון חופשי. ב- Al Timon המתכונת מעט שונה. כאן תוכלו לרכוש משקאות במחיר ממוצע של כ-2.5 יורו לכוס, וכריכונים נפלאים במחיר יורו ליחידה (מקסימום כריכונים שניתן לרכוש עומד על 10 יחידות).

101_0182

Al Timon

השילובים נפלאים, המראה מושך – בקיצור אפשרות בקלות למלא צלחת של 10 כריכונים.

101_0167

יורו ליחידה

חמישה כריכונים עם שליש בירה ואפרול (המשקה הפופולארי ביותר באיטליה ששותים כל יום וכל היום) עלו לנו 10 יורו.

אפרטיבו היא אחת ההמצאות הגאוניות, והיא משקפת באופן מעניין את התרבות האיטלקית ואת אורח החיים המקומי. אחרי העבודה, ועם הילדים, נפגשים בבר המקומי עם חברים, שותים משקה, מנשנשים ולקראת שמונה כבר הולכים הביתה. בדרך כלל משקה בשעת אפרטיבו יעלה כ-5 יורו, והמזנון כמובן חופשי. יש אפרטיבו מוצלחים יותר ויש כאלה שפחות, ולכן עדיף להסתמך על המלצות.

101_0172

אפרטיבו במיטבו

האפרטיבו ב – Al Timon היה מאוד מוצלח ואכן ניכר מערבוב השפות וכמות האנשים במקום – שמדובר במקום פופולרי ואהוב שגם מקומיים נוהגים לפקוד.

מעבר לכך, המקום מציע תפריט עשיר ויש אפילו המוכנים להישבע שאת הסטייק הטוב ביותר באיטליה.

ודבר נוסף לסיום, אם אתם כבר מגיעים למקום, שימו לב לגנדולות ממול לבר. תראו מקומיים מתיישבים עליהן, שותים ואוכלים. הצטרפו אליהם. הן מיועדות לאורחי הבר, ובאמת שאין יפה מלשבת על גנדולה בשעת ערביים וליהנות מאפרטיבו נהדר.

לסיכום

ציון כללי – 10.

רמת האוכל – 9.5.

רמת השירות – 10.

Fondamenta dei Ormesini 2754 ,Cannaregio, Venezia  +390415246066

הודעות