חנדהל’ה – פינת חמד קרובה לעיר אך רחוקה מההמולה

מאת: רונה לשם

חנדהל’ה היא מסעדת כפרית, השוכנת במושב גבעת חן, אי שם בין הוד השרון לרעננה.

שלט קטן מכוון לדרך עפר, אשר בסופה נגלית המסעדה הכפרית והנעימה הזו, שאני כה אוהבת לחזור אליה פעם אחר פעם.

המסעדה הוקמה כאשר הבן הבכור של משפחת חקלאים ותיקה החליט להגשים חלום, ולהקים מסעדה בלול המשפחתי שהוסב לשם כך.

IMG_8496

חנדהל’ה

התפריט מציע אפשרויות רבות, החל מארוחות בוקר, ועד ארוחות צהריים וערב.

אנחנו הגענו לאכול ארוחת בוקר. שישי בבוקר הוא בוקר עמוס במיוחד, ועל כן מומלץ בחום להזמין מקום מראש.

הזמנו ארוחת בוקר חנדלה, שקשוקה אדומה ושקשוקה תרד.

ארוחת בוקר חנדלה מורכבת מביצים, גבינות, סלט, לחם, מיץ טבעי וקפה (55 ש”ח). אומנם מדובר בארוחת בוקר סטנדרטית, אך הביצוע היה מצוין. הכל היה טרי, וטעים מאוד.

IMG_7880

ארוחת בוקר חנדל’ה

IMG_8502

טרי וטעים

בנוסף, הזמנו שקשוקה תרד. מדובר במנת הדגל של המקום, מנה ששווה להגיע למקום במיוחד בשבילה. לדעתי מדובר אפילו בשקשוקה תרד הטובה בארץ. היא עשויה תבשיל תרד, שום ובשמל, מוקרם בגבינת קשקבל, ומוגשת לצד סלט, מטבלים ושתייה חמה וקרה (נק’ בנוגע לשתייה – בהמשך).

IMG_8499

שקשוקה תרד

מדובר במנה מצוינת – נסו, ואני בטוחה שתודו לי על כך.

בנוסף, הזמנו שקשוקה אדומה. שקשוקה אדומה סטנדרטית, עשויה עגבניות, כמון, בצל ושום, אשר מוגשת גם היא לצד סלט ירקות, מטבלים, ושתייה קרה וחמה.

IMG_8500

שקשוקה אדומה

המנה הזו הייתה דיי מאכזבת, והרגישה מעט חסרת טעם. ניסינו לבקש תוספת של חריף, הוספנו גם מלח, אבל זה לא עזר. קשה לי לשים את האצבע על מה היה חסר בה – אבל משהו בוודאות היה חסר.

שתי נקודות אליהן הייתי רוצה להתייחס בנוגע לארוחת הבוקר במקום. הראשונה היא, שבעת ההזמנה לא שמנו לב שלצד שקשוקה תרד מוגשת שתייה חמה וקרה. הזמנו שתייה חמה בלבד. המלצרית לא חשבה לנכון לעדכן בכך, וגם כשכבר ביקשנו חשבון לא ציינה זאת. בזה מתבטא שירות. חבל.

ונקודה נוספת, ארוחת בוקר צריכה להיות מוגשת לצד הדברים שמצוינים בתפריט. זה שהוזמנו שתי ארוחות בוקר לא אומרת שצריך להוציא סט מטבלים אחד, או אם הוזמנו שלוש – רק שניים. מסעדה לא יכולה לעשות לעצמה הנחות, ו”לקזז”, תוך שהם פוטרת עצמה בכך שהיא מגישה שני לחמים. אפשר לציין שמגיע סט נוסף של מטבלים ולשאול האם להביא, אבל לא ניתן להחליט מראש לא להוציא.

IMG_8501

צלחת מטבלים

מעבר לזה, חנדהל’ה היא מסעדה כפרית, נעימה, עם שירות טוב, שתמיד תענוג לחזור אליה. גם אחרי שנים – המקום שומר על רמה גבוהה, והדבר מורגש היטב.

חנדהל’ה, כביש עוקף גבעת חן (בין רעננה להוד השרון), 09-7603647

הודעות