הפטיסרי בולנז’רי החדש שאתם חייבים להכיר

מאת: רונה לשם

לפני כמה חודשים נפתח בהוד השרון “מימי” – פטיסרי בולנז’רי חדש. הפטיסרי שייך לבעלים של מסעדת “נונו” המצוינת, השוכנת ממש בסמוך, ואותו הם פתחו, כך לדבריהם, על מנת לספק לקהל המקומי אופציות טובות של עוגות, מאפים, לחמים, מוצרים ללא גלוטן ועוד.

הגענו למימי בשבת בבוקר. החניה הייתה עמוסה עד אפס מקום (הפטיסרי ממוקם בצמוד לספורטן של הוד-השרון, ומכאן העומס הרב, במיוחד בשעות של שבת שמשית בבוקר).

20160924_101811

“מימי”

כשכבר סוף סוף מצאנו חניה והגענו לכניסה של מימי, גילינו שמדובר יותר במקום של לקנות ולקחת, מאשר של בית קפה. במקום שלושה שולחנות גבוהים בלבד, וכל השלושה היו תפוסים. מבאס. עד שהזמנו, שולחן אחד התפנה והתיישבנו. עם זאת, צריך לקחת בחשבון שהמקום לא מתיימר לשמש בית קפה, ונראה כי לא הייתה כל כוונה שיגיעו אליו לשתות קפה. השולחנות מיועדים לקפה קצר לכל היותר, ועל כך ניתן ללמוד מכמות השולחנות הזעירה ומבחירת סוג השולחן (שולחן וכיסאות גבוהים).

20160924_102042

כמות שולחנות זעירה, הקונספט הוא של לבוא ולקחת

העיצוב של המקום מקסים. בחלון הראווה ניתן לצפות בקינוחים המוצעים במקום, הקיימים גם במנות אישיות, במאפים המלוחים והמתוקים, ובמגוון הרחב של הלחמים.

20160924_101847

הויטרינה המהפנטת

20160924_103315

מבחר רחב של מאפים, עוגות, לחמים, עוגיות ועוד

עוד מוצעות במימי הגלידות המצוינות המיוצרות ב”נונו”. אגב, קוראנו הקבועים בטח זוכרים שלא פעם כתבנו על כך שבאיטליה ניתן לזהות בקלות את הגלידות האותנטיות לפי כך שהן מאוחסנות באופן בו הן לא נראות לעין. הגלידה אינה “פתוחה לעיני כל” ועמוסה, אלא נמצאת במעין כלי סגור. באופן זה מוצגות הגלידות גם ב”מימי”. לא ניתן לראות את הגלידה עצמה, אלא רק את הטעמים של הגלידות הנמכרות במקום.

20160924_101817

תצוגת הגלידות

הקונדיטור שעומד מאחורי כל היופי הזה הוא נמרוד אייזק, אשר צבר ניסיון רב בתחום הקונדיטוריה בתקופה בה עבד במוסדות נחשבים בפירנצה, מילאנו ובפריז. הניסיון העשיר הזה, כפי שיתואר מיד, הורגש היטב כבר בביס הראשון שטעמנו.

הזמנו קפה, טארט פירות אישי (24 ש”ח) ומאפה דניש אגוזי לוז (15 ש”ח).

20160924_103136

טארט פירות אישי ומאפה דניש אגוזי לוז

הכל היה ממש מוצלח. הקפה מצוין, הטארט מוצלח מאוד והמאפה התגלה כטוב מאוד.

המחירים במקום סבירים (העוגות האישיות מתומחרות בכ-22 ש”ח בממוצע), ונראה כי לא מתפשרים כאן על האיכות, מה שהכרחי במקום מעין זה.

המינוס היחיד הוא שבעלי המקום העדיפו להפוך אותו לסגנון טייק אווי ופחות לבית קפה. מה שעובד מעולה בפריז פחות מתאים לדעתי לקהל הישראלי, שמחפש גם לקנות הביתה אך גם ליהנות מהישיבה במקום.

תוספת של מספר שולחנות (מה שעלול להיות בעייתי אומנם מבחינת גודל המקום) והפיכת “מימי” למקום בו אפשר לשבת בצורה נינוחה יכולים להפוך את המקום לאחד המוצלחים באזור השרון.

מימי. ז’בוטינסקי 2, הוד השרון. 09-9662239. 

הודעות