בפירנצה התנהג כפירנצאי – ביקור ב”מרקטו צ’נטרלה” – השוק המרכזי של פירנצה

מאת: רונה לשם

הדרך הטובה ביותר לחוות את המקום שמגיעים אליו – היא באמצעות השוק המקומי. הטעמים, הצבעים, הריחות, הסחורה והאוכל המקומי – כל אלה יוצרים פסיפס נפלא שמלמד בצורה הטובה ביותר על המקום שנמצאים בו.

החוויה מתעצמת פי כמה אם מדובר באזור המאופיין באוכל ייחודי, או באזור קולינרי.

כך, מיד כשפרקתי את המזוודות בפירנצה, הצטיידתי במפה וצעדתי לכיוון ה”מרקטו צ’נטרלה” (Mercato Centrale), השוק המרכזי של פירנצה, אשר גם באופן שאינו מפתיע וכיאה לשמו – שוכן לא רחוק ממרכז העיר.

101_0209.JPG

Mercato Centrale

בתוך מבנה אבן מהמאה ה-19, הצמוד לשוק סן לורנצו, שוכן לו שוק האוכל המרכזי של פירנצה, שוק שניתן למצוא בו מזון מקומי ואורגני, ירקות, פירות ודוכני אוכל.

בקומה הראשונה של השוק ניתן למצוא בעיקר בשר, גבינות, פטריות ועגבניות מיובשות. זה המקום לקנות בו פטל טרי ב-2 יורו ולנשנש ממנו בעודכם מסתובבים בין הדוכנים השונים.

101_0198.JPG

פטל טרי ב-2 יורו

בקומה השנייה תמצאו מספר דוכני אוכל וחנויות לממכר יין ואילו הקומה השלישית היא גן עדן לאוהבי אוכל טוב. מסביב, דוכני אוכל ואלכוהול, במרכז – שולחנות, כך שניתן לקנות בדוכנים לשבת וליהנות מהטעמים השונים.

101_0206.JPG

דוכנים עם שולחנות במרכז

101_0199.JPG

בר עם מיטב יינות מקומיים

תמצאו שם מספר דוכני קונדיטוריה, גבינות, בר רחב ידיים, דוכן פסטה מקומית (בוחרים רוטב, צורת פסטה ובתוך מספר דקות מקבלים את המנה המבוקשת), ברוסקטות וכמובן סלט קפרזה.

101_0201.JPG

הדוכנים השונים

101_0202.JPG

גן עדן לאוהבי גבינות

101_0208.JPG

דוכני קונדיטוריה

101_0203.JPG

צלחות פירות טריים – 3.5 יורו

חשוב לשים לב שמסביבכם תמצאו בעיקר תיירים, ולא מעט כאלה, ושגם המחירים שגובים בדוכנים השונים כלל אינם זולים.

קנינו 2 ברוסקטות עם סלט קפרזה (3.5 יורו), כוס יין לבן מקומי ובירה קטנה (9 יורו). המחירים כאמור אינם זולים (במיוחד מחירי האלכוהול – ביחס למחירים המקומיים המקובלים), אבל האווירה נחמדה במיוחד.

101_0205.JPG

2 ברוסקטות, כוס יין ובירה מקומית. תענוג צרוף.

כדאי לעצור במקום לשעה קלה, להסתובב בין הדוכנים ולטעום מהאוכל המקומי. הנאה מובטחת.

הודעות