ביקור בג’ראלד – היופי נמצא בדברים הקטנים

מאת: רונה לשם

בשישי כל דקה חשובה. אחרי שבוע עמוס ומעייף מגיע יום שישי – יום שצריך לעשות בו כל-כך הרבה, אבל יש כל כך מעט זמן.

את יום השישי האחרון התחלתי ב”ג’ראלד”. פסיטרי שנפתח לפני מספר חודשים באבן גבירול בת”א. מי שפתחו אותו הם שני אחים, ג’ני ויונתן בופ, שעלו לארץ משוויץ. אבא שלהם, ג’ראלד (על שמו קרוי המקום) הפעיל בעבר מספר קונדיטוריות בשוויץ, אך מזלו לא צלח לו בארץ. האב אומנם חזר בינתיים לשוויץ, אך שני האחים החליטו לפתוח קונדיטוריה ובכך להביא לידי שימוש את הידע העצום של אביהם, שהגיע לארץ לסייע בהקמה.

המקום משדר בעיקר יוקרה. מתחם הישיבה נמצא בחוץ, במתחם מגודר מעוטר בפרחים בצבעי סגול-לבן. האווירה בעיקר נעימה.

תפריט האוכל דיי פשוט, וכולל בעיקר כריכים, קישים וסלטים. מגוון ארוחות הבוקר לא היה כל-כך מושך לעין ולכן הזמנתי את מה ש”קשה ליפול איתו”, קרואסון סלמון מעושן, אשר מורכב מביצה קשה, קרם פרש, בצל ירוק, צלפים ורוקט ומוגש בליווי סלט אישי (34 ש”ח).

IMG-20150619-WA0008

קרואסון סלמון מעושן

הייתי אומרת שהקרואסון היה טוב אם לא הייתה בתוכו ביצה קשה. אומנם ראיתי את הביצה הקשה בתפריט וחשבתי לעצמי שאולי דווקא זה שילוב מעניין, אך בפועל הביצה לא משתלבת בכלל. אגב, ידוע לי שבמקומות רבים הקרואסון מוגש עם ביצה קשה ושרבים כן אוהבים את השילוב, אבל לדעתי ביצה עלומה הייתה יכולה לשדרג את המנה פלאים.

IMG-20150619-WA0007

הצצה לבפנים

אחרי זה מגיע השלב הקשה ביותר – לבחור קינוח מתוך הויטרינה המרשימה שבתוך הפטיסרי. הכל נראה כל-כך טוב ומדויק, וממש מתחשק לטעום מהכל.

IMG-20150619-WA0010

כל כך קשה לבחור…

בסוף בחרתי את השו לה קרם האישי (27 ש”ח) שהיה לא פחות ממדהים. כבר מהביס הראשון ברור שבמקום עושים שימוש במוצרים איכותיים בלבד. מדובר בסוג של פחזניה משודרגת (למרות שלקרוא לה ככה זה לעשות לה עוול רציני), וכל ביס ממנה הוא פשוט גן עדן.

IMG-20150619-WA0006

השו לה קרם

IMG-20150619-WA0004

וככה זה נראה מבפנים. המילוי, אגב, משגע.

לסיכום, ג’ראלד הוא המקום אליו מגיעים כשרוצים להרגיש לרגע בפריז. לעמוד מול הויטרינה, להתלבט חזק, אבל לדעת שכל מה שתבחרו יהיה ממש טוב.

סיכום

ציון כללי – 10 (ה-מקום לקינוחים מצוינים)

רמת האוכל – קינוחים – 10, תפריט האוכל – 8.

רמת השירות – 9.

“ג’ראלד”, אבן גבירול 36, תל-אביב, 03-506-3135

הודעות