ביקורת מסעדת Olla – מטבח בינלאומי כשר באילת

מאת: רונה לשם

מסעדת אולה באילת בנויה על הקונספט של מטבח בינלאומי כשר, ולמה הכוונה? לצד כל מנה תפריט מופיעים סוגריים ובהם את שם המדינה שממנה מגיעה המנה.

כך למשל, לצד מנת פוקצ’ה על לבנים תמצאו את המילה איטליה, ולצד קבב טלה את טורקיה, וכן הלאה.

התלבטנו בין מספר מנות, ולכן החלטנו להתייעץ עם המלצר ולשאול מה דעתו.

המלצר הציע ללכת בכלל על מנה אחרת, שמהצצה מהירה בה בתפריט גילינו שהיא כנראה המנה היקרה ביותר שם. זה היה קצת לא נעים, כי התחושה הייתה שהמלצר ממש ניסה “לדחוף” לנו את המנה היקרה, על מנת לנפח את החשבון וכתוצאה מזה, את הטיפ.

גם לאחר שכבר הזמנו את המנות העיקריות, וציינו כי אנחנו אומנם רעבים, אבל לא מאוד, המלצר ממש לחץ עלינו להזמין מנה ראשונה. נימוקים כמו ‘זו מנה ממש קטנה, והיא רק מדגדגת בבטן’, ו’לאוכל יקח כ-20 דקות להיות מוכן’ שכנעו אותנו לבסוף, והזמנו פלאפל פרחי כרובית (ישראל). מדובר בכרובית עטופה פנקו, אשר מוגשת לצד טחינה וסלסה עגבניות, ומחירה הוא 42 ש”ח.

IMG_8334.JPG

פרחי כרובית

פרחי הכרובית התגלו כיבשים למדי, מה שהפך אותם לקשים. צורת ההגשה הייתה יפה, אך לא מעבר לכך.

לאחר המתנה קצרה נוספת, הוגשו המנות העיקריות שהזמנו, “פילה סלמון דה פיסק (צרפת)“, ו”דניס שלם בתנור אבן (ישראל)“.

מנת הסלמון הוגשה בליווי פירה תפו”א ובצל מקורמל (88 ש”ח). בסך הכל מדובר במנה טעימה שמאוד נהניתי ממנה. בן זוגי ואני לא הסכמנו על טעמו של הפירה, שלדעתי היה מוצלח מאוד, ולדעתו לא. סלע המחלוקת טמון, כך לדעתי, בטעם הביתי של הפירה, שחלק מתחברים אליו וחלק לא. הרוטב, שמזכיר בטעמו ספייסי מיונז (אך כמובן עשיר ומעודן ממנו באופן משמעותי) היה מצוין, ואפילו ביקשתי תוספת ממנו. שדרג מאוד את המנה.

IMG_8336.JPG

סלמון

המנה הנוספת, של דניס שלם, הוגשה לצד ירקות בגריל ומחירה – 98 ש”ח. היה משהו מעט מוזר באופן בו סודרו הירקות על הצלחת, היה נראה שאפשר לחשוב על דרך יותר מעניינת לסדר אותם, אך מעבר לזה גם הדג הזה היה מוצלח, עסיסי וטעים.

IMG_8338.JPG

דניס

כשסיימנו את המנות הראשונות, המלצר הגיע שוב, והציע לנסות את המנות הראשונות שלהם. התחשק לנו משהו מתוק לסיום, והמלצר המליץ, אז הזמנו “סופלה שוקולד חם (צרפת)“. את הקינוח לא אהבנו, בעיקר כי הוא הרגיש לנו מאוד פרווה. אכן בעיה שקיימת בלא מעט מסעדות כשרות.

IMG_8339.JPG

סופלה שוקולד

לסיכום, בסך הכל הייתה ארוחה טעימה, אבל בספק אם נחזור שוב.

“אולה”, תרשיש 7, אילת, 08-6325566

הודעות