בופה ארוחת הבוקר בגלריה של אלמוג

מאת: רונה לשם

רבות שמעתי על בופה ארוחת הבוקר בגלריה של אלמוג בנוה ימין שבשרון, ואכן זמן רב חיכיתי להזדמנות המתאימה להגיע ולבקר במקום. כזו הגיעה לאחרונה, וכך נפגשנו חברה טובה ואני לארוחת בוקר במקום.

נתחיל מהעיצוב, והאווירה, שמפתיעה במיוחד בביקור הראשון במקום. רגע אחד עומדים במגרש החניה הפתוח, ורגע אחרי נכנסים לאווירה שמזכירה את המאה הקודמת. בובות פורצלן, פרחים, שנדלירים, מנורות עתיקות, כלי אוכל מעוטרים, שטיחים מעטרים כל פינה בגלריה.

IMG_8074

הכניסה לגלריה של אלמוג

תחילה נכנסים לחנות, בה מוצעים למכירה הפריטים המפורטים ועוד רבים אחרים, ולאחר מכן, נכנסים הישר לבית הקפה, שמגיש מידי בוקר מזנון בשיטת “אכול כפי יכולתך”. הדבר הראשון שבלט לי שם הוא העדר אוורור. לי זה הפריע, והרגיש מעט מחניק.

IMG_8075

שנדלירים, פרחים, כלי בית…וזה רק חלק קטן מהדברים שיש במקום

אבל נתרכז בבופה המפורסם המוגש במקום, הרי שלשם מטרה זו התכנסו שם.

IMG_8077

הבופה שמוגש במקום

IMG_8076

כל הפריטים המוצגים – למכירה

הגרלריה פתוחה בימים א’-ו’, בין השעות 9:00-15:00. המחיר הוא 99 ש”ח בימים א’-ה’, ו-120 ש”ח בימי שישי. המחיר כולל את הבופה, שתייה קרה (חליטת תה קרה שמוגשת לשולחן בקנקן), ושתייה חמה.

IMG_8079

מגוון רחב של אפשרויות

הבופה עמוס, וכולל מה שכל בופה ארוחת בוקר טוב מציע: סלטים, פשטידות, גבינות, שקשוקות, לחמים, ולבסוף קינוחים.

IMG_8080

עמדת הסלטים

והאמת היא, שקשה מאוד לטעום מהכל, ואפילו מהרוב, גם אם מעמיסים את הצלחת פעמיים ושלוש. המבחר מאוד גדול, ולכן התרכזנו במנות ספציפיות, כאלה שאנחנו אוהבות במיוחד.

בגדול, רוב הדברים שטעמנו היו מעולים. היו שם כמה סלטים עייפים (כמו למשל סלט המלפפונים), מבחר קטן יחסית של גבינות, ושל דגים, אבל כל שאר הדברים היו מוצלחים.

IMG_8078

רוב הדברים היו מוצלחים

הניסיון לטעום הכל לא משאיר הרבה מקום לקינוח, אך עמדת הקינוחים שעמדה ממש ממולנו קרצה לנו, והיה ברור שחייבים לדגום גם אותה, ובכבוד הראוי לה.

פה התגלו קינוחים לא פחות ממעולים, שלא נופלים מהבופה עצמו. הייתה שם עוגת תפוחים מצוינת, וטירמיסו אלוהי, ומיכל קצפת גדול, עם קצפת בטעם של פעם, שממש מזכירה את הילדות. כזו שטועמים ממנה ומרגישים המון טעמים יחד, והטעם העשיר (והכבד) לא מאפשר לקחת יותר מכמה כפיות.

IMG_8081

קינוחים מעולים, ובמיוחד – הקצפת!

אם לסכם בכמה מילים, מדובר בבופה מושקע, שכולל אפשרויות רבות ומגוונות. המחיר הוא ברף העליון של ארוחות הבוקר המוגשות בסגנון בופה, אך נראה שהמבחר הרחב מפצה על כך.

שווה להגיע, לפחות פעם אחת, בשביל החוויה.

מומלץ מאוד להזמין מקום מראש.

הגלריה של אלמוג, רח’ הגפן 3, נווה ימין, 053-9441661

הודעות