אל תעזבו את מילאנו בלי לטעום את עוגת הטירמיסו של Princi

מאת: רונה לשם

יש כמה מאכלים שמאפיינים כל ביקור באיטליה, החל מהפסטות והפיצות, דרך הגלידות ואיך לא – עוגות הטירמיסו.

המאכלים האלה נמכרים בכל פינת רחוב בארץ המגף. על כל מסעדה מתנוסס השלט “פיצרייה”, כל דוכן שמוכר גלידה קורא לעצמו “גלידרייה איטלקית משובחת” ובכל בית קפה נמכרת עוגת טירמיסו “הכי טובה באיטליה”. כל מי שביקר באיטליה יודע כמה קל “ליפול בפח” – לקנות גלידות תעשייתיות במסווה של “גלידות איטלקיות משובחות” ולהזמין עוגות טירמיסו שרחוקה שנות אור מהטעם המקורי.

אחרי כמה “נפילות” מאכזבות למדי, מצאתי סוף סוף את עוגת הטירמיסו הכי טובה שיצא לי לטעום באיטליה (ולמען האמת, לא רק באיטליה, אלא בכלל). על כך בעוד כמה משפטים קצרים. מרכז מילאנו עמוס לעייפה במסעדות ובבתי קפה אפנתיים. כיאה למקומות אשר שוכנים במרכזה של בירת האופנה של העולם – מחיריהם בהתאם. פיצה מרגריטה סטנדרטית במקומות אלו יכולה בקלות לעלות כ-14 יורו, בעוד שמחירה בשאר רחבי איטליה מסתכם בכ-7 יורו.

אחרי הליכה ארוכה ומפרכת ברחובות היפים, החלטנו לעצור לקפה במאפיית Princi. מדובר במאפייה ותיקה ומוכרת, אשר חובקת סניף גם בבירת אנגליה.

101_0975

מאפיית Princi

המאפייה מתמחה בלחמים נהדרים ומיוחדים, אשר על הפופולריות שלהם יעיד היטב התור הארוך המשתרך ליד הקופה.

מה שמיוחד במאפייה הוא המבחר הרחב וכמות מקומות הישיבה הרבה. ניתן להזמין בקופות ולשבת במתחם בקומה התחתונה, בקומת הכניסה או בחוץ. המחירים נוחים, הקפה נפלא והאוכל מצויין. אך גולת הכותרת היא כמובן עוגת הטירמיסו הנפלאה, אך אליה נגיע, כאמור, בהמשך.

101_0974

מבחר רחב של מקומות ישיבה

במאפייה נאפות פיצות מצוינות, שמספיק מבט חטוף בהן כדי להזמין חתיכה מהם, ואם אפשר אז גם שתיים לא יזיקו. הזמנו חתיכה יפה מפיצה מרגריטה (מוצלחת במיוחד!) ופיצה נוספת עם תוספת גבינה צהובה וזוקיני (שילוב מעניין ומרענן!). הקופאית חיממה בעבורנו את הפיצות וחתכה אותן לקוביות באמצעות מספריים, כמה פשוט, כמה קל.

101_0970

פיצות נפלאות הום-מייד

הפיצה הייתה נפלאה, ומחירה נוח לכל כיס – 7.75 יורו.

אחרי שהתענגנו על פיצה נפלאה, הגיע שלב הקפה ועוגת הטירמיסו, אותה עוגה שמבטנו הצטלבו במהירות עוד מהרגע הראשון בו נכנסנו ל”Princi”.

101_0976

עוגת טירמיסו של Princi – אהבה ממבט ראשון

מחירה של עוגת הטירמיסו 29 יורו לקילו. הפרוסות נדיבות, ומחירה של כל פרוסה (כמו בתמונה) עולה 4 יורו.

תפריט המקום מציע מגוון משקאות חמים, אשר מתחילים מאספרסו מצוין (המוגש לצד כוס סודה), וממשיך בשוקולטה ומשקאות חמים נוספים בתוספת קרמים וטעמים מיוחדים (אנחנו הזמנו שני קפוצ’ינו קטנים, עלות כל אחד מהם – 1.40 יורו).

101_0977

תענוג צרוף

101_0979

לא תשימו לב כמה מהר היא תיגמר

התיישבנו בחוץ, הסתכלנו על העוברים והשבים ועל היופי שמסביב והתענגנו על הטירמיסו. הפריכות, הטעם, שילוב הטעמים הנפלא – כל אלה הפכו את עוגת הטירמיסו של “Princi” לכזו שאסור לעזוב את מילאנו מבלי לטעום אותה.

במסגרת ביקורכם הבא במילאנו, וכעצירת מנוחה מהקניות, כדאי בהחלט לבקר ב- Princi, ליהנות מכוס קפה טוב, פיצה טובה וטרייה, והכי חשוב – מעוגת טירמיסו הכי טובה באיטליה. באחריות.

לסיכום

ציון כללי – 10.

רמת האוכל – 9.

רמת השירות – 9.

ניקיון השירותים – 10.

Bakery Princi, Via Ponte Vetero 10, Milano, 0272016067

http://www.princi.com

הודעות